Jau apsisprendėte savo vonios kambaryje montuoti pakabinamą unitazą.  Jums patinka vizualiai mažiau apkrauta erdvė, galvojate sutaupyti kelis papildomus centimetrus, trokštate įgyvendinti įdomesnius interjero sprendimus, galiausiai - skirti mažiau laiko kasdienei priežiūrai, kuri dar ir nevargintų bandant išvalyti sunkiai pasiekiamus plyšius ir tarpelius...

O kaip išsirinkti potinkinę unitazo sistemą, dėl kurios vėliau nereiktų gailėtis? Jums atrodo, kad daugiausia dėmesio reikia skirti unitazo ir nuleidimo mygtuko dizainui, nes kitos dalys, tokios kaip rėmas ar vandens bakelis neatrodo labai svarbios - juk jų vis tiek nesimatys už sienos?

Į jas atkreipti dėmesį svarbu ir ne santechnikos profesionalui, juk gedimo atveju rūpesčių ir išlaidų pirmiausia turėsite patys. Bet ar tai ne užuomina, kad dėl paslėptų potinkinės sistemos dalių kyla daugiausia problemų, o gedimų tikimybė viena didžiausių?

Ne, pasirinkę potinkinę unitazo sistemą nepasirašote sau nuosprendžio gyvent nuolatiniame nerime dėl greitų gedimų ir brangių remontų. Įdomu, kad, pasak santechninės įrangos gamintojų atstovų, daugiausia abejonių rinktis potinkinę sistemą žmonėms sukelia ne tariama gedimų baimė, bet... kaip juos reiktų pašalinti ir kada tai atsitiks. Po metų?  Dviejų? Ar norint pakeisti vieną detalę teks griauti visą vonios kambario sieną, užsiimti varginančiu remontu ir vėl ploninti piniginę?

Potinkines unitazo sistemas būtų galima įtraukti į ateities santechnikos prietaisų sąrašą. Tai reiškia, kad kokybiškai pagamintos ir sumontuotos jos neturi kelti jokių rūpesčių maksimaliai ilgą laiką. O jei vis dėlto kažkokios problemos galiausiai iškyla, tarkim, dėl prastos vandens kokybės, jas ir po dešimtmečio būtų galima pašalinti negriaunant vonios kambario sienos ar ieškant reikalingos detalės sendaikčių turguje... Tad kaip tokią turėti savo namuose?

Sumontuoti kaip dėlionę ar rinktis iš „vienų rankų“?

Peržiūrėdami galimus potinkinės sistemos variantus atkreipkite dėmesį, kad atskiros dalys gali būti skirtingų gamintojų. Tai reiškia, kad sistema bus surinkta lyg dėlionė- rėmas ir vandens nuleidimo mygtukas vieno gamintojo, o unitazas – jau kito... Toks variantas įmanomas, tačiau tuo pačiu svarbu įvertinti ir galimas rizikas. Reikia neblogai pažinti santechninės įrangos rinką ir atpažinti patikimus gamintojus, kurie surinkti į vieną potinkinę sistemą užtikrintų kokybę ir suteiktų ilgalaikes aptarnavimo ir atsarginių dalių garantijas.

Jei toks variantas atrodo kaip tikras galvos skausmas, galima ieškoti visos potinkinės sistemos „iš vienų rankų“, kai visos atskiros pagrindinės sistemos dalys pažymėtos tuo pačiu prekiniu ženklu. Tokiu atveju vienas gamintojas atsako už kokybę, suteikia ilgalaikes garantijas, užtikrina reikalingų detalių tiekimą ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui.

Tiesa, pasaulinėje santechninės įrangos rinkoje nėra daug gamintojų, galinčių pasiūlyti pilnai sukomplektuotas potinkines sistemas, pažymėtas tuo pačiu prekiniu ženklu. O tarp jų – dar mažiau tokių, kurios pačios gamintų būtent potinkinius rėmus. Vokietijos GROHE tarp santechnikos profesionalų žinoma ne tik kaip patikimas maišytuvų ar dušo sistemų, bet ir potinkinių rėmų bei vandens nuleidimo mygtukų gamintojas, į asortimentą jau įtraukęs ir santechninę keramiką. GROHE potinkinius rėmus gamina nuosavoje gamykloje, o tai užtikrina aukščiausią kokybę, ilgalaikes garantijas ir inicijuoja inovacijų diegimą. Potinkinis rėmas gana futuristiniu pavadinimu „Rapid SLX“ – geras šių teiginių pavyzdys.