Apie neįprastą vonią dviem ir sulankstomą dušo kabiną

Vonia „Paiova 5“ užima tiek pat vietos, kiek ir standartinės vienvietės vonios, tačiau joje patogiai mėgautis vandens procedūromis gali ir keli žmonės. O „OpenSpace“ visiškai nepanaši į įprastas dušo kabinas, nes, ko gero, vienintelė pasaulyje... susilanksto.

Abu šiuos inovatyvius produktus vonios kambariui sukūrė tie patys dizaineriai – Vienoje veikiančios studijos EOOS įkūrėjai Martinas Bergmannas, Gernotas Bohmannas ir Haraldas Gründi. Dizaineriai sėkmingai bendradarbiauja su garsiausiomis pasaulio kompanijomis, o jų darbų sąraše galima aptikti nuo baldų iki taurių ir šratinukų. Tačiau „Paiova 5“ ir „Open Space“ visame pasaulyje juos turbūt išgarsino labiausiai.

Vonia dviem mažam vonios kambariui

Dizaineriai neslepia savo kritiško požiūrio į vonios kambario įrangą.  „Deja, dažniausiai susiduriame su neįkvepiančiu dizainu – dušo kabinos yra niūros, o vonios atrodo nuobodžiai, - sako jie. – Pradėję bendradarbiauti su kompanija „Duravit“ norėjome sukurti gražesnius, funkcionalesnius, išmanesnius vonios kambario produktus“.

Kūrėjai atkreipia dėmesį, jog apie vonios kambarį vyrauja nemažai klaidingų stereotipų. Vienas tokių – kad dauguma žmonių yra įsirengę erdvius vonios kambarius ir juose gali sau leisti pasistatyti norimo dydžio vonią. Iš tikrųjų net ir išsivysčiusiose Vakarų Europos valstybėse daugumos gyventojų vonios kambariai nėra dideli. Tarkim, Vokietijoje vidutiniškai vonios kambarys teužima šešis kvadratinius metrus. „Mūsų pačių vonios kambariai nė iš tolo neprimena prabangių, didelių vonios kambarių iš reklaminių puslapių“, - neslepia dizaineriai. Dėl to kurdami ir vonios, ir dušo kabinos dizainą jie galvojo ne tik apie estetiką ir funkcionalumą, bet kaip šie gaminiai padės efektyviai išnaudoti erdvę.

„Paiova 5“ turi neįprastą penkiakampę formą, tačiau užima praktiškai tiek pat vietos kaip ir įprastinės pastatomos vienvietės stačiakampio ar ovalo formos vonios. O pagrindinis jos privalumas – tokioje vonioje komfortiškai jaučiasi ir keli suaugę žmonės.

Dizaineriai pasakojo, jog kūrybiniame procese buvo pagamintas ne vienas vonios prototipas, o juos išbandė visa kūrybinė komanda. Pats pirmasis originalaus dydžio prototipas buvo pagamintas iš laminato. Vėliau jau keraminius prototipus gamino „Duravit“ kompanija. „Iki galutinio produkto su visa komanda testatavome net šešis keraminius prototipus“, - apie kūrybinį procesą pasakojo dizaineriai.

Dušo kabinos dizainą įkvėpė žymus siurrealizmo menininkas

Tiek daug prototipų nereikėjo kuriant sulankstomą dušo kabiną „OpenSpace“.  Dizaineriai atkreipė dėmesį, kad nedideliame vonios kambaryje paprastai tenka rinktis tarp vonios arba dušo kabinos. Daugiafunkcinės dušo kabinos idėją jiems pasufleravo vienas žymiausių XX amžiaus siurrealistų Marcelis Duchampas. Vienoje nespalvotoje nuotraukoje iš menininko studijos Paryžiuje buvo įamžintos menininko sukurtos į dešinę ir į kairę atsidarinėjančios durys. Kadangi durys buvo vienos dviem skirtingiems kambariams, menininko idėja buvo parodyti, kad jos vienu metu gali būti ir uždarytos, ir atidarytos. Šią originalią menininko idėją apie daiktų daugiafunkcionalumą dizaineriai pritaikė dušo kabinai. „Open Space“ turi patentuotą sulankstomą konstrukciją – nusiprausus po dušu veidrodines kabinos sieneles patogiai susilanksto prie sienos, o dušo kabina pavirsta veidrodžiu ir vizualiai papildomai praplečia erdvę. „OpenSpace“ tapo vienu sėkmingiausių kompanijos „Duravit“ produktų, pelniusiu tokius prestižinius tarptautinius dizaino apdovanojimus kaip „iF Design Award“, „Red Dot Design Award“ ir daugelį kitų.

 

Recent Projects