Šveicarijos kompanijos „Laufen“ naujausios vonios kambario kolekcijos „Lua“ pasirodymas sulaukė nemažo dėmesio ir dizaino žiniasklaidoje, ir tarp vonios kambario ekspertų. Kompanija pristatė naujausią bendradarbiavimo su prancūzų dizaineriu Toanu Nguyenu rezultatą – kompleksinę vonios kambario kolekciją „Lua“.

Galbūt T. Nguyenas nėra tokia mega dizaino žvaigždė kaip, tarkim, Ph. Starckas, tačiau dizaino, vonios kambario ekspertams jo pavardė turėtų būti gerai žinoma. Šis dizaineris tapo vienas pirmųjų, kuriam „Laufen“ prieš beveik dešimtmetį pasiūlė padirbėti su revoliucine patentuota keramika „SaphirKeramik“. Būtent T. Nguyenas kolekcijai „Ino“ iš šios keramikos sukūrė unikalų vientisą keraminio praustuvo ir lentynėlės sprendimą, meistriškai atskleidęs tiesiog unikalias šios keramikos estetines ir funkcines galimybes. Ir tiesa sakant, būtų keista, jei po „Ino“ sėkmės šio dizainerio ir kompanijos keliai daugiau niekada nebūtų susikirtę.

T. Nguyeno profesiniu įvertinimu galima laikyti „Laufen“ pasiūlymą sukurti būtent kompleksinę vonios kambario kolekciją. Tokių kolekcijų skiriamasis bruožas - ne tik apgalvotas vientisas stilius, funkciškai suderinta keramika, santechninė įranga, baldai ir aksesuarai, bet ir nemažas specifikacijų pasirinkimas, įdiegtos naujausios gamintojo santechnikos technologijos ir inovacijos. Kuriant tokias kolekcijas tenka derinti skirtingas medžiagas, technologijas ir gamybos grandis, todėl santechninės įrangos, keramikos dizaino kūrimas ir gamyba užtrunka ne vienerius metus ir reikalauja nemažai investicijų. Dizainerio užduotis, o tuo pačiu ir nemažas iššūkis – ne tik sukurti stilistiškai vientisą dizainą, bet ir atsižvelgti į itin griežtus funkcinius reikalavimus ir skirtingų produktų gamybos niuansus. Tai tik kelios priežastys, kodėl santechninės įrangos gamintojai itin kruopščiai renkasi su kuriais dizaineriais bendradarbiauti, tačiau net ir garsi dizainerio pavardė negarantuoja komercinės sėkmės.

T. Nguyenas išsikėlė tikslą sukurti vonios kambario kolekciją, kurios stilistinė kalba būtų itin paprasta, kita vertus, viskas būtų apgalvota iki mažiausių smulkmenų, o kiekvienas kolekcijos elementas harmoningai derėtų tarpusavyje nepriklausomai nuo medžiagiškumo ir funkcijos. „Norėjau sukurti formą, kuri būtų tarsi mūsų kolektyvinės atminties dalis“, -sako dizaineris. - Kuriant kartais atsiranda noras perdėti, suteikti žymę, padaryti kiekvieną gaminį kitokį“.

Elegantiška ovalo forma su subtiliai užapvalintais kampais tapo skiriamuoju šios kolekcijos bruožu. „Lua“ minimalistinį ir neįnoringą dizainą su neįkyriu klasikinio stiliaus prieskoniu galima drąsiai laikyti neabejotina šios kolekcijos stiprybe –  dėl stilistinio ir funkcinio universalumo „Lua“ harmoningai įsilies į skirtingo stiliaus interjerus.  

Dar vienas „Lua“ privalumas – plačios santechninės keramikos ir prietaisų pasirinkimo galimybės ir tarpusavio suderinamumas. Šįkart T. Nguyenas dirbo su tradicine keramika, iš kurios jam pavyko išgauti išties elegantišką praustuvų formą. „Laufen“ į kolekciją įtraukė aštuonis skirtingus modelius (nuo 450 mm mažiems vonios kambariams iki dvigubų 1200 mm pločio). Prie elegantiškų keraminių praustuvų stilistiškai dera ir vonios, nors jos gaminamos iš visai kitokios medžiagos – inovatyvios „Marbond“. Vonios gali būti ir laisvai pastatomos, ir montuojamos prie sienos. Į kolekciją įtraukti net penkios unitazų versijos – dvi pakabinamos ir trys – pastatomos. Visuose unitazų modeliuose integruota „Rimless“ efektyvi ir taupi apiplovimo technologija.

Dar vienas išskirtinis šios kolekcijos bruožas – maišytuvai. Kad „Lua“ būtų maksimaliai stilistiškai vientisa, T. Nguyenas sukūrė ir maišytuvų, skirtų vonioms, bide ir dušams, dizainą.

Galiausiai išbaigtumo kolekcijai suteikia to paties dizainerio sukurta vonios kambario baldų kolekcija „Lani“, kuri stilistiškai itin dera prie „Lua“, tačiau gali būti projektuojama ir su kitais „Laufen“ produktais.  

Ar „Lua“ sulauks vartotojų pripažinimo, parodys tik laikas. Tačiau akivaizdu, kad „Laufen“ ir T. Nguyenas padarė viską, kad taip ir atsitiktų.