Kai jau galvojote, kad atlaikėte gana nejaukią dizainerio apklausą apie asmeninę higieną ir įpročius aptarę vonios kambarį. Bet jus ir vėl užklupo nepasiruošusį perėjus į miegamojo aptarimą. „O kurioje lovos pusėje jūs miegate?“ – lyg tarp kitko pasidomi dizaineris.

Ir nors jūsų nepaklausė apie mėgstamiausią apatinių spalvą, jūs ir vėl pasijutote šiek tiek nejaukiai.

Ir galima suprasti kodėl. Pirma, kodėl dizaineriui taip parūpo, juk nesiruošiate kartu praleisti audringos naktelės, tad koks jam skirtumas, kurioje lovos pusėje jūs miegate.

Antra, Jums prireikia kelių sekundžių pagalvoti, kurioje pusėje jūs miegate. ir šiek tiek pačiam nejauku, kad negalite iškart atsakyti į tokį paprastą klausimą.

Pagaliau - ko gero esate girdėję nemažai teorijų ir netgi atliktų tyrimų, iš kurių apie jūsų asmenybę galima spręsti ir pagal tai, kurioje lovos pusėje jūs iškeliaujate į sapnų karalystę.  

Viešbučių tinklas „Premier In“ apklausė daugiau kaip 3000 žmonių. Buvo prieita išvada, kad miegantys kairėje jaučiasi laimingesni ir būna geriau pasirengę įveikti kasdienį stresą ir įtampą. Pasirinkę dešinę lovos pusę yra niūresni ir pasaulį mato tamsesnėmis spalvomis. Daugiau kaip ketvirtadalis miegančių kairėje turi pozityvų požiūrį į gyvenimą. O miegantys dešinėje yra daugiau skeptikų ir bambeklių. „Kairieji“ jaučia didesnį pasitikėjimą ir patiria didesnį malonumą darbe. 31 procentas miegančių kairėje teigia mėgstantys savo darbą, kai tarp „dešiniųjų“ tokių  buvo vos 18 procentų.

Sutapimas ar ne, bet čiužinių kompanijos „Sealy UK“ panašaus tyrimo rezultatai taip pat neturėtų džiuginti pasirinkusių dešinę lovos pusę. Ir pagal šį tyrimą „kairieji“ labiau myli savo darbą ir turi daug draugų, o „dešinieji“ yra didesni vienišiai ir aplinkiniams atrodo niūresni.

Dar įdomesni JAV kompanijos „Slumber Cloud“ atliktos apklausos rezultatai. Pasirodo, miegančių kairėje lovos pusėje yra aktyvesnis kairysis smegenų pusrutulis, tad jiems geriau sekasi logiškai mąstyti, priimti sprendimus ir jų pasekmes. Be to, jie alų mėgsta labiau už vyną, pirmenybę teikia senų laikų muzikai ir draminiams filmams ir žinoma, koks netikėtumas, yra kairiųjų politinių pažiūrų.

Tuo tarpu miegančių dešinėje aktyvesnis dešinysis smegenų pusrutulis. O tai reiškia, kad tokie žmonės labiau pasikliauna intuicija, turi vaizduotę ir yra kūrybingi. „Dešinieji“, anot tyrimo, labiau mėgsta vyną nei alų, mieliau klausosi roko muzikos, žiūri veiksmo filmus ir žinoma, labiau simpatizuoja konservatizmui ir monarchijai.

Ir jeigu jums sunku įsivaizduoti prancūzišką „Georges Duboeuf Chateaneuf-du-Pape AOC“ vyną gurkšnojantį rokerį, ko gero, nereiškia, kad jūsų dešinysis smegenų pusrutulis visai išjungtas.Tas pats „Slumber Cloud“ tyrimas rodo, kad tarp penkių populiariausių lovos pusės pasirinkimo priežasčių 40 procentų apklaustųjų renkasi dėl patogaus priėjimo, 31  procentas - tiesiog prisitaiko prie savo partnerio, tiek pat – nes iš tos pusės patogiau pasiekti naktinį stalelį. Net ketvirtadalis lovos pusę renkasi dėl patogaus televizoriaus žiūrėjimo, o 18 procentų – nes toje pusėje yra siena.  

Tad dizaineriui greičiausiai neįdomu, ar mylite savo darbą, turite daug draugų, kokį alkoholį mėgstate ir už ką balsuojate. Miegamojo išplanavimas, lovos vieta, šalia esantys baldai ir apšvietimas irgi gali lemti ir jūsų pasirinkimą, kurioje lovos pusėje miegoti arba apskritai nematyti tame jokio skirtumo ir problemos. Bet ką gali žinoti -  gal tinkamai suprojektuotame miegamajame pradėsite miegoti tik kairėje lovos pusėje, o rytais atsibusite laimingesni ir mėgstantys savo darbą...