Kuriai namų zonai reiktų skirti didžiausią dėmesį ir investicijas? Interjero profesionalai ko gero vienbalsiai sutartų, kad vonios kambariui tenka nemaža dalis būsto įrengimui numatytų lėšų. Šioje namų erdvėje praleidžiame vis daugiau laiko, užsukame ne tik nusiprausti, bet ir atsipalaiduoti, norime skirti kuo daugiau laiko sau, pasikrauti jėgų ir energijos. Šioje poilsio ir jaukumo oazėje trokštame atrasti mažų džiaugsmų ir potyrių, kurių taip pasiilgstame kasdieniame gyvenime, tačiau kad taip atsitiktų įsirenginėjant svarbu atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Pirmiausia – tai funkcionalus ir ergonomiškas išplanavimas. Kadangi tai ilgalaikės investicijos, labai svarbu iki mažiausių smulkmenų apgalvoti savo norus ir poreikius, tinkamai parinkti, išdėstyti santechnikos ir keramikos prietaisus konkrečioje erdvėje.

Ne tik keramika, santechninė įranga, bet ir baldai, apšvietimas, aksesuarai stilistiškai ir funkciškai turi derėti tarpusavyje. Tik taip jais naudotis bus patogu ir komfortiška, jie nereikalaus intensyvios nuolatinės priežiūros. Galiausiai vonios kambarys – ko gero sparčiausiai progresuojanti namų zona. Santechnikos technologijos ir inovacijos net ir nedidelę erdvę gali paversti jaukia spa zona, tačiau kad jos būtų sėkmingai integruotos, dažnai jų montavimą būtina numatyti jau pradinėje vonios kambario projektavimo stadijoje, o tai irgi ne visada pavyksta.

Įsirengimą žymiai palengvina kompleksinės kolekcijos. Jų išskirtinumas – technologų, dizainerių apgalvotas vientisas stilius, tarpusavyje funkciškai suderinta keramika, santechninė įranga, baldai ir aksesuarai, nemažas specifikacijų pasirinkimas, įdiegtos naujausias technologijos ir inovacijos. Tiesa, pasaulinio garso gamintojų, siūlančių tokias kolekcijas nėra daug.

Vokietijos kompanija „Villeroy & Boch“, išbaigtiems vonios kambario sprendimams skiria ypatingą dėmesį. Vartotojų patogumui kompanija net yra sukūrusi specialią visiems prieinamą trimatę projektavimo programėlę, su kuria kiekvienas konkrečią vonios kambario kolekciją ir ją priderinti erdvei pagal individualius norus ir poreikius.

Šios keturios „Villeroy & Boch“ kolekcijos ko gero jos geriausiai reprezentuoja aktualiausias interjero tendencijas, skirtingus stiliaus, komforto scenarijus ir optimaliausius sprendimus vonios kambariui.

 „Antheus“ – moderni nesenstanti elegancija

Dizaineris Christanas Haasas kurdamas šią kolekciją įkvėpimo sėmėsi iš trečiojo dešimtmečio Art Deco ir Bauhauso stilių, prie kurių atsiradimo ir suklestėjimo svariai prisidėjo modernaus dizaino klasikai, tokie kaip Mies van der Rohe ar Marcelis Breueris. Šios kolekcijos dizainas tarsi nepavaldus laikui, funkcionalumas dera su aiškiomis linijomis ir puristinėmis keramikos formomis. Charakteringas „Antheus“ bruožas – nerūdijančio plieno rėmas pastatomam praustuvui ir voniai. Jaukumo, šilumos, o tuo pačiu – ir solidžios elegancijos suteikia riešuto ir uosio vonios spintelių fasadų spalvos. „Antheus“ laiko patikrinta elegancija puikiai dera su šiuolaikinėmis inovacijomis. Praustuvai turi ypač tiesias linijas ir plonas briaunas, nes jie pagaminti iš patentuotos unikalios sudėties TitanCeram© keramikos. Unitazuose įdiegta „Direct Flush“ technologija, kurią naudojant  nepriekaištingam nuplovimui užtenka 4,5 litro, o priežiūra paprastesnė ir efektyvesnė. Elegantiškos formos vonios gaminamos iš dar vienos patentuotos itin tvirtos Quaryl® medžiagos.

„Hommage“ – patikrintos klasikos gerbėjams

Tai kolekcija tikriems klasikos gerbėjams. Pagrindinis „Hommage“ akcentas – charakteringo dizaino keramikos formos, reljefinės dekoro detalės, atsikartojančios „Hommage“ praustuvuose, vonioje ir unitazuose. Dėl keramikos priežiūros jaudintis nereikėtų – paviršius padengiamas specialiu apsauginiu sluoksniu „Ceramic plus“, ant kurio vanduo formuojasi į lašelius, todėl purvas ir kalkės nesikaupia ir efektyviau nubėga. Toks paviršius nusivalo tarsi reklaminiame filmuke – paprastai ir greitai. Šios kolekcijos vonios taip pat gaminamos iš aukštos kokybės patentuotos „Quaryl“ keramikos. Stilistinę visumą ir ypatingą atmosferą vonios kambaryje sukuria natūralios kilmės medžiagos ir unikalūs akcentai – praustuvai įleist į marmuro stalviršį, originalaus retro stiliaus maišytuvai gali būti paauksuoti ar poliruoti.

„Finion“ – laisvė išreikšti individualumą

Ši kolekcija suteikia kūrybinę laisvę norintiems išreikšti savo individualų požiūrį į vonios kambarį. Dizaineris Patrickas Frey‘us sukūrė išties unikalią seriją moderniam miesto žmogui, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas detalėms ir technologiniams sprendimams. Dizaineriui buvo svarbu prabrėžti kontrastą ir atrasti pusiausvyrą tarp elegantiškos, puristinės formos keramikos ir aiškių, minimalistinių formų baldų. Su šia užduotimi jis puikiai susitvarkė. Išskirtinis bruožas – sinchronizuotas, skirtingo intensyvumo veidrodžio, spintelių ir vonios apšvietimas, kuriantis neįtikėtiną jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą. „Finion“ – premium klasės kolekcija, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas detalėms ir preciziškam apdirbimui.

„Venticello“: iki mažiausių smulkmenų apgalvotas funkcionalumas Dažnai vonios kambaryje nepriklausomai nuo jo dydžio keramikos, baldų išdėstymas – gali būti itin komplikuotas. Savo galimybes ši kolekcija pademonstruoja, kai reikalingi stiliaus dizaino sprendimai nedidelėje ar nestandartinio dydžio erdvėje. „Venticello“ spintelių fasadų spalvinėje paletėje – 12 skirtingų ir matinių, ir blizgių spalvų. Baldai gali būti įvairaus aukščio, o stalčiai – skirtingo pločio ir gylio su skirtingų spalvų rankenėlėmis – klasikines chromo, elegantiškas vario ar šiuo metu itin madingas matines pilkas ar baltas. Ši kolekcija vonios kambario projektavimą paverčia kūrybingu procesu, kai įmanoma rasti optimalų ir efektyvų dizaino sprendimą.