Praėjus daugiau kaip dešimtmečiui, kai pats įsirenginėjau savo vonios kambarį, galėčiau patvirtinti dvi nerašytas taisykles. Pirmoji – net ir suplanavus viską iki smulkmenų ir įsirengus savo svajonių vonios kambarį anksčiau ar vėliau į galvą pasibeldžia mintis: dabar vis tiek kažką keisčiau ir norėčiau kitko.  

Antroji – jei įsirenginėdami vonios kambarį siekiate sutaupyti kokybiškos santechninės įrangos ir keramikos sąskaita, pirmąja taisykle geriau savęs neapgaudinėti. Kodėl? Nes vonios kambarys – išskirtinė namų vieta. Čia užsukate ne tik nusiprausti, bet ir pailsėti, atsipalaiduoti, atgauti jėgas ir pabūti su savimi. Ir nors su laiku gali keistis norai, svajonės, tobulėja santechnikos technologijos, tačiau kaip bebūtų  vonios kambarys – ilgalaikis namų projektas, į kurį investicijos tikrai atsipirks, net jei ateityje keisis asmeniniai įpročiai ar poreikiai. Tad į ką atkreipčiau dėmesį šiandien, kad pirmoji taisyklė nepasitvirtintų jau rytoj?

... pasidomėčiau vonios kambario kolekcijomis

Sprendimas rinktis kelių gamintojų santechninę keramiką ir įrangą iš pirmo žvilgsnio ir prieš dešimtmetį, ir dabar skamba logiškai: gal pasitikite vieno gamintojo kokybe, kito – dizainu, o trečio atstovas tiesiog pasiūlė gerą nuolaidą. Tačiau tuo pačiu – tai ir nemažas galvos skausmas, ir rizika, todėl sprendimas pasirinkti vieno gamintojo išbaigtą vonios kambario seriją šiandien renka daugiau pliusų nei minusų. Privalumai? Pirmiausia – nemažas būrys dizainerių ir technologų už jus jau pagalvojo, kad visi santechnikos prietaisai, keramika ir baldai derėtų tarpusavyje ir stilistiškai, ir funkciškai. Vadinasi, išvengsite klaidų, kurios vėliau gali stipriai erzinti. Tarkim, tinkamai nesuderinus maišytuvo aukščio ir praustuvo gylio vanduo gali per daug taškytis ir taip sukelti įvairių nepatogumų. Antra – nekils problemų dėl montavimo, nes tokiose kolekcijose viskas suderinta ir apgalvota iki menkiausių detalių. Trečia – kadangi vonios kambaryje svarbus kiekvienas centimetras, tokios kolekcijos turi ir žymiai įvairesnius įrangos išdėstymo, efektyvaus erdvės išnaudojimo variantus, ir apsaugo nuo grubių projektavimo klaidų. Galiausiai – tokių kolekcijų pasirinkimas padeda tiksliau planuoti biudžetą ir išvengti nenumatytų išlaidų.

Ar pripažintas santechninės įrangos gamintojas gali užtikrinti, tarkim, ir praustuvų ar vonių kokybę? Atsakymas – tikrai taip, nes tokias kolekcijas siūlo pasaulinio garso kompanijos, kurios tikrai nerizikuos prekinio ženklo reputacija. Štai viena Vokietijos kompanija „Grohe“, priklausanti Japonijos santechnikos koncernui „Lixil Water Technology“, šiemet pristatė jau ketvirtąją savo prekiniu ženklu pažymėta keramikos seriją „Essence“, kuri papildo prieš tai pasirodžiusias „Cube“, „Euro“ ir „Bau“. Ar kompanija, visame pasaulyje garsėjanti santechnikos inovacijomis, rizikuotų sugadinti savo vardą su keramikos kokybe? Atsakymas aiškus – ne.

... neignoruočiau unitazo

Taip, gal ir nelabai jauku, bet apie unitazus reikia pakalbėti atskirai, nes tai ko gero didžiausius technologinius pokyčius per pastaruosius keletą metų patyręs santechnikos įrenginys. Šiuolaikiniai unitazai gali turėti ir integruotą bidė funkciją su tokiomis savybėmis kaip vandens srovės intensyvumo, temperatūros, purkštuko padėties ir judėjimo reguliavimas, specialus pašvietimas ar net funkcijų valdymas ne tik specialiu pulteliu, bet ir išmaniuoju telefonu. Tačiau rinkdamasis atkreipčiau dėmesį į šiuos pagrindinius kriterijus: komfortas, higiena, ekonomiškumas ir patogi priežiūra. Komfortišku galima vadinti tokį unitazą, kuris ne groja mėgstamą muziką, tačiau turi integruotas bide plovimo ir džiovinimo funkcijas. Efektyvią higieną pirmiausia užtikrina įdiegtos specialios keramikos ir nuplovimo technologijos. Tarkim, „Grohe“ diegia „PureGuard“, kurios dėka ant keraminio paviršiaus nesikaupia nešvarumai ir bakterijos.

Nuplovimo technologija „Triple Vortex“ vandenį leidžia iš trijų taškų taip suformuodama vandens sūkurį, kuris maksimaliai nuplauna su mažiausiomis vandens sąnaudomis. Naujos kartos „Grohe“ unitazai neturi ir antbriaunio, todėl nėra kur kauptis nešvarumams, o tokių unitazų priežiūra yra paprastesnė ir efektyvesnė.

...skirčiau dėmesį maišytuvų dizainui ir spalvai

Maišytuvai turi būti ne tik patikimi, kokybiški ar stilingi, bet ir lengvai valytis, nekaupti įvairių nuosėdų. Tai svarbi priežastis rinktis ne įmantraus, bet minimalistinio dizaino maišytuvus net jei nepritariate XX amžiaus dizaino maestro Dieterio Ramso posakiui „Daugiau yra mažiau“. Atkreipčiau dėmesį į maišytuvo spalvą ir padengimą – jau prieš pora metų kartu su chromo  „Grohe“ pasiūlė devynių naujų spalvų maišytuvus, padengtus specialia PVD technologija, kuri suteikia paviršiui atsparumo braižymuisi.

...pirmenybę teikčiau dušo sistemai su mygtukais

Jei maišytuvai su viena rankenėle – praktiškas ir funkcionalus sprendimas, tai dušo sistemą patogiau valdyti ne svirtele ar rankenėlėmis, bet mygtukais. Rinkoje nemažai tokių dušo sistemų, tačiau „Grohe“ dušo sistema „Euphoria SmartControl“ išsiskiria net tarp jų – spaudžiant ir sukiojant mygtukus galima ne tik paleisti ar sustabdyti vandens srovę, bet ir nustatyti jos stiprumą bei temperatūrą.

...rinkčiausi dušą su keliomis skirtingomis srovėmis

Pamenat, kad vonios kambarys ne tik erdvė nusiprausti, bet ir pailsėti, atsipalaiduoti ir atgauti jėgas? Tikram vandens procedūrų gerbėjui būtų sunku įsivaizduoti šiuolaikinę dušo sistemą be kelių srovės režimų, nes nuo jų skaičiaus priklauso ne tik kaip nusiprausite, bet ir atsipalaiduosite. „Euphoria SmartControl 310“ jų turi dvi ir jas abi galima leisti ir kartu, ir atskirai. „PureRain“, primena švelnų vasaros lietų ir yra skirta atsipalaidavimui, o „ActiveRain“ pasižymi galinga ir masažuojančia srove, kuri yra pakankamai stipri nusiplauti muilą ir išskalauti šampūną. „Euphoria SmartControl 260“ modelis turi tris skirtingus srovės režimus: švelniai apgaubiantį „Rain“, atpalaiduojantį „SmartRain“ ir masažuojantį „Jet“, kurie reguliuojami specialiu dušo galvoje sumontuotu mygtuku.