Ketvirtame pagal dydį Vokietijos mieste Kelne vykstančią baldų ir interjero parodą „imm cologne“ 2019 metais aplankė rekordinis lankytojų skaičius – net 150 000 iš 145 pasaulio šalių. Šios parodos populiarumas įrodo, kad interjero, namų aplinkos temos yra įdomios ir aktualios ne tik šios srities profesionalams – gamintojams, verslininkams, dizaineriams ir architektams – bet ir taip vadinamiems dizaino turistams. 2020 metais paroda vyks sausio 13-19 dienomis.

„imm cologne“ neabejotinai patenka tarp trijų svarbiausių ir didžiausių Europos baldų ir interjero parodų kartu su Milano ir Stokholmo. Garsiausi, originaliausi baldų, šviestuvų, interjero aksesuarų gamintojai, tarp kurių yra ir keliolika kompanijų iš Lietuvos, šioje parodoje ne vienerius metus dalyvauja dėl galimybių užmegzti naudingų verslo kontaktų ne tik milžiniškoje Vokietijos, bet ir aplinkinių Beneliukso šalių rinkose. Be to, šią parodą atvyksta ir daug verslininkų, prekybininkų iš kitų vokiškai kalbančių šalių, tokių kaip Austrija ir Šveicarija. Interjero dizaineriai, architektai – dar viena svarbi „imm cologne“ lankytojų grupė. Daug garsių kompanijų būtent Kelne pristato pagrindines sezono naujienas, kurios ir formuoja svarbiausias interjero dizaino tendencijas, o architektai ir interjero dizaineriai turi puikią galimybę su jomis susipažinti ir panaudoti savo naujausiuose architektūros ir interjero projektuose. Auga ir taip vadinamų dizaino turistų skaičius. Šie parodos lankytojai į svarbiausias baldų ir interjero parodas keliauja pasisemti šviežiausių stiliaus idėjų savo namams, praplėsti akiratį ir turiningai praleisti laiką ne tik parodoje, bet ir mieste, kuriame ji vyksta.

Ko nepraleisti 2020 metų „imm cologne“?

Ir nesvarbu, kuriai lankytojų kategorijai save priskirtumėt, „imm cologne“ bus ką pamatyti ir 2020 metais. Jei manote, kad tokiose parodose vaikščioti tarp stendų – nuobodus užsiėmimas, apsirinkate. Kompanijoms stendus kuria ir dekoruoja ir garsiausius pasaulio dizaineriai, todėl jie itin informatyvūs, o norint viską detaliai apžiūrėti reikia skirti nemažai laiko.

Be to, kaip ir kasmet „imm cologne“ organizatoriai pasirūpina išties naudinga ir intriguojančia satelitine programa. 2020 metais vėl vyks dizaino pranešimų konferencija „Stage“, kurioje interjero ekspertai ir profesionalai dalinsis savo įžvalgomis apie karščiausias dizaino ir interjero tendencijas ir naujoves. Vienintelis patarimas – nepraleiskite ir būkite pasiruošę fotografuoti, įrašinėti ir užsirašinėti. „Das Haus“interjero dizaino ekspozicija, kurią galima drąsiai vadinti vizitine parodos kortele. Organizatoriai kasmet kviečia žinomą dizainerį, architektą ar studiją įrengti realaus dydžio interjerą. 2020 metais savo tobulų namų viziją pristatys garsi ispanų dizaino studija „MUT“.

2020 sausio 17-19, parodos savaitgalį, vyks dar vienas dėmesio vertas renginys – „Design Fest“. „Mes norime išrasti naują parodos formatą“, – sako viena iš „Design Fest“ organizatorių Jennifer Reaves. Ji pabrėžia, kad susidomėjimas geru dizainu, estetiškais daiktais tik auga, o šiuolaikiniai žmonės nori, kad juos suptų unikalus, šiuolaikinis dizainas. Tačiau „Design Fest“ lankytojai galės ne tik susipažinti su 200 dizaino, mados, grožio, maisto tarptautinių kompanijų produkcija, bet ir puikiai praleisti laiką mėgaudamiesi maistu ir bendraudami.

Kokias baldų ir dizaino tendencijos 2019 išpranašavo „imm cologne“?

2019 metų parodoje buvo galima pamatyti daug dizaino pavyzdžių iš skirtingų epochų, šį sezoną ypač madingas ankstyvasis XX amžiaus modernizmas, taip pat penktojo, aštuntojo dešimtmečio dizaino pavyzdžiai.

Dar viena ryški 2019 metų tendencija – augantis autorinio dizaino populiarumas ir akcentuojama kuriama pridėtinė vertė. Šiuolaikinis dizainas neatsiejamas nuo kokybės, savito požiūrio ir išskirtinumo, o tai – geros naujienos ir padrąsinimas parodoje aktyviai dalyvauti Lietuvos dizainerius bei kompanijas, kurios turi galimybę išsiskirti ir netgi tokiose milžiniškuose dizaino renginiuose kaip „imm cologne“.

Tarp konkrečių interjero stilių nemažai susidomėjimo šiemet sulaukė taip vadinamo „country“ stiliaus transformacijos. Šio stiliaus skiriamaisiais bruožais interjero ekspertai laiko organiškas formas, natūralias medžiagas ir šiltus žemės kilmės atspalvius, akcentuoja autentiškumo, jaukumo, saugumo, identiteto temas, kurios tokiame interjere yra dominuojančios.
Ar šios dizaino ir interjero tendencijos toliau dominuos, o gal jas pakeis naujos? Ir 2020 metais „imm cologne“ žada daug dizaino intrigų visiems dizaino profesionalams ir gerbėjams.